Play For Fun
Va rugam sa va inregistrati!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Play For Fun
Va rugam sa va inregistrati!
Play For Fun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Halfus 10 man Hc strategy.

In jos

Halfus 10 man Hc strategy. Empty Halfus 10 man Hc strategy.

Mesaj  Admin Sam Noi 12 2011, 17:38

Am gasit un video + o descriere foarte detaliata cred eu pentru Halfus 10 man Hc. Noi inca nu am reusit sa il dam jos si cred ca ar fi bine ca toti sa vedem acest video.




In acest ghid o sa explic strategia folosita de guilda noastra, Carpe Noctem (US-Darkspear).

In acest encounter te vei lupta cu Halfus, cu Proto-Behemothul lui si cu 5 drake´s controlati de Halfus.

Incepi encounter-ul atacandu-l pe Halfus si apoi eliberand 3 drakes din cei 5. Cei 3 drake´s cand sunt eliberati vor ajuta raidul slabindu-l pe Halfus.
Cand unul dintre dragoni este ucis Halfus primeste un debuff astfel incat damage-ul primit de el este mult mai mare.

MT face pull la Halfus, imediat folosind o potiune pentru al ajuta sa evite cat mai mult din damage-ul extrem de mare inainte ca cei 3 drake´s sa fie eliberati.
OT face taunt imediat la Halfus cum Mt are 6 staks debuff.

( PFF -Cum facem noi la Halfus mereu cu un tank paladin, acesta isi poate da Bula scapand de cele 6 staks debuff...nefiind nevoie ca OT sa faca taunt )

In strategia folosita de guilda noastra eliberam imediat 3 Drake´s.
Acestia sunt : the whelps, storm rider, si nether scion.

Aceasta combinatie de drake´s ofeara uramatoarele avantaje : interrupt halfus' shadow nova, sa supravietuim atacurilor Aoe ale Proto-Behemotului. Deasemenea Tankul va primi mai putin damage la inceputul luptei unde este nevoie de foarte mult heal.


Restul indicatiilor for fi explicate prin Rw de lider in timpul raidului. Dar daca vedeti video cred ca totul ar trebuii sa fie clar.




Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 109
Data de inscriere : 23/04/2010
Varsta : 38

https://playforfun.twilight-mania.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum