Play For Fun
Va rugam sa va inregistrati!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Play For Fun
Va rugam sa va inregistrati!
Play For Fun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ne mutam sau Nu ne mutam?!

+5
sebrock
Crit
BLULand
Puky
Bursuc
9 participanți

In jos

Unde jucam?!

Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_lcap22%Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_rcap 22% 
[ 2 ]
Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_lcap22%Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_rcap 22% 
[ 2 ]
Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_lcap33%Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_rcap 33% 
[ 3 ]
Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_lcap22%Ne mutam sau Nu ne mutam?! I_vote_rcap 22% 
[ 2 ]
 
Total voturi : 9
 
 
Sondaj inchis

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Bursuc Sam Sept 18 2010, 21:48

Avand in vedere ultimele evenimente marca xwow unii dintre noi si-au pus serioase semne de intrebare in privinta continuarii pe acest server.Singura varianta plauzibila ar fi migratia pe oficial si pentru ca vrem sa pastram nucleul guildei am dori sa stim cati dintre voi ar fi dispusi sa faca acest gest.

Bursuc

Mesaje : 26
Data de inscriere : 24/04/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Bursuc Sam Sept 18 2010, 21:58

Un mic edit..am aprecia daca a-ti putea argumenta votul

Bursuc

Mesaje : 26
Data de inscriere : 24/04/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Puky Sam Sept 18 2010, 22:02

eu am votat xwow pentru ca nu stiu daca ma mai prinde wow mai mult de 1 luna...pentru mine wow nu are loc in viitorul apropiat insa nu se stie chiar daca guilda se va muta pe oficial nu stiu daca o voi urma pe moment,insa daca voi ramane sa joc wow regulat ,dc nu.Momentan insa optez pentru xwow.
Puky
Puky

Mesaje : 17
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 32
Localizare : Barsau, Hunedoara

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  BLULand Dum Sept 19 2010, 11:07

Am votat sa mai asteptam...poate isi va revenii si xwow, trebuie doar sa avem putin rabdare.

BLULand

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Crit Dum Sept 19 2010, 17:33

ro wow clar...cel mai accesibil si bine pus la pct server privat.

N-are rost sa astepti ...ce astepti ? sa se ajunga ca xwow sa aiba 100 playeri on in weekend ?

Apropo Smile)

Am un prieten care a fost intr-o situatie asemanatoare cu a noastra...s-a mutat guilda pe oficial , si dupa cum spune bursuc ,ca sa pastreze nucleul guildei GM-ul a fost de-acord sa plateasca game cardurile a inca 4-5 playeri lunar Smile).O fi vreun fiu de presedinte..cine stie ,dar oricum mai rar oameni ca el Smile)

Aruncati doar o privire la change logul rowow ... a fost offline serverul azi de 2 ori , de fiecare data implementandu-se ceva nou...daca xwow cade ,cade 2-3 zile si singurul lucru care se implementeaza este un rollback de inca 2-3 zile..

Crit

Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  sebrock Lun Sept 20 2010, 09:47

Cu toate ca am votat oficialu` ar fi bine sa mai asteptam putin.. Neutral
Tre` sa vedem ce se int cu xwow What a Face
sebrock
sebrock

Mesaje : 2
Data de inscriere : 27/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Medgidia

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Puky Lun Sept 20 2010, 09:52

Am observat ca cam toti aveti cont pe RoWoW sau poate nu dar am dat de nume precu Sayyadina,Koloss,Psychopala etc. oare sa fiti voi Smile. Ideea e ca ,va omorati timpu acolo pana revine xwow sau sa decis mutarea si nu stiu eu?Oficial nu e anuntat nimic.
Puky
Puky

Mesaje : 17
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 32
Localizare : Barsau, Hunedoara

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Cristina Lun Sept 20 2010, 12:43

Nu s-a decis nimic, Puky, altfel ar fi aparut un anunt ferm aici. Am testat serverul sa vedem cum este, dar asteptam sa se redeschida si xwow sa vedem ce imbunatatiri s-au adus. E greu de luat o decizie inca. Cine vrea sa vina pe rowow este, bineinteles, binevenit dar nu se stie daca vom ramane acolo. Keeping touch Smile

cat
Cristina
Cristina

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Crit Lun Sept 20 2010, 13:07

Am un feeling ca xwow nu revine astazi Smile).

Crit

Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Cristina Lun Sept 20 2010, 13:55

Si eu am un feeling ca nici Rowow nu se simte prea bine Very Happy

cat
Cristina
Cristina

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Crit Lun Sept 20 2010, 13:56

Check changelog.

In timp ce e cazut se posteaza fiecare update / fix / alte cele facut.

Crit

Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Salut

Mesaj  Alanaa Mier Sept 29 2010, 07:53

Salut, stiu ca n am nici un drept sa scriu la voi pe forum dar ce pot spune, m a impresionat forumul Smile Observ ca, aveti aceasi dilema pe care am avut o si eu cu guildu de mai multe ori(mutarea pe alt server). Problema este ca, daca va mutati sa nu va aqsteptati sa vina toti pe acel server(multora le va fi lene , alti nu vor vrea sa renunte la chare - cum a fost in pheonix...). Dar, daca totusi decideti sa va mutati(si din cate am vazut ati ales rowow) trebuie sa va anunt de ceva inainte: E sisif acolo. Nu stiu cati dintre voi ati prins vremurile pe xwow cu sisif si digi si gheghe(desi pe vremea aia chiar era tare serverul). totusi, se dadea ban fara motiv, se stergeau chare ca nu i comvenea lu sisif ca are ala arma muncita(cazu celor din veritas, le au fost sterse charele ca a fost prima guilda de pe server care a omorat nuj ce boss). Un alt server pe care l am incercat a fost: Freakz - mult prea banal sa fiu sincer, ce i drept are playeri f multi (in jur de 1200 on) dar, sunt ratele multprea mari(dupa o luna max te plictisesti). Am mai jucat cam o luna pe Czone: Sincer, dpdv al adminilor era f ok serverul (te ajutau, iti vorbeau politicos, daca ti dadea ban aflai exact motivu si venea cu dovezi, adik nu tirania de pe xwow si rowow). Singura problema cu czone, nu sunt playeri (asta a fost motivul pt care am revenit pe xwow cu guilda). Totusi, exista o optiune pe czone acum, un fel de guild transfer(va transfera pe toti, va da lvl 80 dar atat). Cik au instante scriptate si tot. Doar o sugestie si atat... Oricum noi vom merge pe blizz cu guilda(suntem deja vreo 8 acolo si asteptam pana la sf lu octombrie ink vreo 10). Cu alte cuvinte, nici un server privat nu se va compara cu Blizz. App, despre Czone - NU SE FAC DONATII - . Sper ca n am deranjat cu postul meu (sunt la servici si ma plictisesc Smile) )

Alanaa

Mesaje : 4
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  kiay Mier Sept 29 2010, 08:14

Alanaa a scris:Salut, stiu ca n am nici un drept sa scriu la voi pe forum dar ce pot spune, m a impresionat forumul Smile Observ ca, aveti aceasi dilema pe care am avut o si eu cu guildu de mai multe ori(mutarea pe alt server). Problema este ca, daca va mutati sa nu va aqsteptati sa vina toti pe acel server(multora le va fi lene , alti nu vor vrea sa renunte la chare - cum a fost in pheonix...). Dar, daca totusi decideti sa va mutati(si din cate am vazut ati ales rowow) trebuie sa va anunt de ceva inainte: E sisif acolo. Nu stiu cati dintre voi ati prins vremurile pe xwow cu sisif si digi si gheghe(desi pe vremea aia chiar era tare serverul). totusi, se dadea ban fara motiv, se stergeau chare ca nu i comvenea lu sisif ca are ala arma muncita(cazu celor din veritas, le au fost sterse charele ca a fost prima guilda de pe server care a omorat nuj ce boss). Un alt server pe care l am incercat a fost: Freakz - mult prea banal sa fiu sincer, ce i drept are playeri f multi (in jur de 1200 on) dar, sunt ratele multprea mari(dupa o luna max te plictisesti). Am mai jucat cam o luna pe Czone: Sincer, dpdv al adminilor era f ok serverul (te ajutau, iti vorbeau politicos, daca ti dadea ban aflai exact motivu si venea cu dovezi, adik nu tirania de pe xwow si rowow). Singura problema cu czone, nu sunt playeri (asta a fost motivul pt care am revenit pe xwow cu guilda). Totusi, exista o optiune pe czone acum, un fel de guild transfer(va transfera pe toti, va da lvl 80 dar atat). Cik au instante scriptate si tot. Doar o sugestie si atat... Oricum noi vom merge pe blizz cu guilda(suntem deja vreo 8 acolo si asteptam pana la sf lu octombrie ink vreo 10). Cu alte cuvinte, nici un server privat nu se va compara cu Blizz. App, despre Czone - NU SE FAC DONATII - . Sper ca n am deranjat cu postul meu (sunt la servici si ma plictisesc Smile) )

Salutare Alanaa! Czone este down, insa se pare ca va reveni. Pe Rowow pe care am facut un popa sunt foarte multe buguri, cred ca in 3 zile cat am jucat pe el am ramas mort de vreo 3-4 ori, fara sa pot da ress,un stuck, am ramas blocat in dalaran, questuri care nu mergeau etc. Aseara m-am suparat si mi-am dat delete char si cu asta am terminat cu rowow Smile
Eu unul astept revenirea xwow sau gasirea unui nou server stabil. Blizz cere mult prea mult timp si foarte multa munca pt a deveni erou.

kiay

Mesaje : 19
Data de inscriere : 02/07/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty re

Mesaj  Alanaa Mier Sept 29 2010, 08:37

Nu e adevarat. Cresti foarte usor pe blizz. In 8 zile /played am lvl 67. Inchipuie ti ca merg toate questurile, random dungeon, call to arms(daca ai noroc si prinzi 3 call to arms consecutive, faci la xp si honor de ...) Si inca ceva, pe blizz n ai acel stres pe care l ai pe privat(adica nu faci lvl doar din questuri). poti s stai toata ziua sa faci pvp si/sau pve. E chiar fun Smile

Alanaa

Mesaje : 4
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  kiay Mier Sept 29 2010, 09:09

Poate ca ai dreptate cu acel fun, insa nu si pt mine. Singura mea preocupare in joc este sa ajung sa dau jos toti bossi si sa devin erou. Abia dupa aia poate fi fun orice altceva. Pe blizz leveling-ul este mai usor cu farmarea de instante - deadmines etc.(cu dungeon finder), dar oricum ai privi necesita multa munca - leveling-ul, meseriile, imbracarea corespunzatoare. Si sa faci lvl max la meserii pe blizz nu este chiar o apa de ploaie.

kiay

Mesaje : 19
Data de inscriere : 02/07/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  BLULand Dum Oct 03 2010, 09:59

Deci...acum ca si-a revenit si xwow ce facem ramanem aici sau migram pe rowow...sau jucam si acolo si acolo Smile

BLULand

Mesaje : 13
Data de inscriere : 15/09/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Ereticus Lun Oct 04 2010, 09:38

xWoW a primit ressurect !!! cheers cheers cheers
Ereticus
Ereticus

Mesaje : 14
Data de inscriere : 03/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Cristina Mar Oct 05 2010, 05:48

Ne-am intors cu totii !

cat
Cristina
Cristina

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Ne mutam sau Nu ne mutam?! Empty Re: Ne mutam sau Nu ne mutam?!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum